Ginekolog endokrynolog gdansk

Kolposkop jest ważne urządzenie w sztuce ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co wyraża się negatywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to właśnie parametry układu optycznego posiadają największe uznanie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a oraz jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest jednocześnie bardzo efektywnym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również wprawny ruch w wszelkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to kolejne istotne cesze odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli chodzi o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest ogromna moc światła także ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, albowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.